id Software подала судовий позов за використання слова “doom”
Слово “doomscrolling” — неологізм, який придумала мисткиня Калла Моункес у жовтні 2018 року для позначення тих чудових моментів у житті, коли людина сидить і читає підряд погані новини, а зупинитись щось не виходить. Досить влучне слово для досить розповсюдженої проблеми.
Моункес не оформляла на це слово торгову марку (хоча їй неодноразово пропонували), тож використовувати його за будь-яким призначенням начеб-то міг би хто завгодно. От і гітарист Дастін Мітчелл вирішив: а чому б не назвати так свій музчиний гурт?.. Але, як виявилось, ніхто не застрахований від судового позову (та ще й зовсім не від пані Моункес). Як повідомляє Wired, на Мітчелла швидко “вийшли” юристи id Software і сказали, що він не може використовувати слово “doomscroll” або “doomscrolling”, бо це порушує їх авторське право та торгову марку щодо серії ігор DOOM.
Абсурдність ситуації підкреслюється тим, що таке відбувається не вперше. Wired пригадали, що id Software вже позивалися на рок-фестиваль Maryland Doom Fest та подкаст Garden of Doom. Останнім ігротворча компанія “великодушно” дозволила користуватись такою назвою за умови що вони не будуть робити гру або фільм з її використанням. Для довідки: “doom” це просто слово з англійської мови, яке обозначає важку долю. Воно використовується в десятках тисяч назв фільмів, книжок, музичних альбомів, назві жанру doom metal (що й винесено в назву вищезазначеного музичного івенту), тощо.
Це майже якщо б CD Projket Red оформили торгову марку на саме слово “кіберпанк” і не підпускали б до нього нікого, хоча це стала назва жанру, якому більше років ніж самій компанії… А хочете сюрприз? Польска компанія оформила торогову марку на слово “cyberpunk” ще у 2011 році. Звісно, є певна різниця. CDPR не будуть вас ганяти якщо ви використаєте слово “cyberpunk” у оригінальній назви, яка точно не є намаганням підзаробити на їх дітищі по типу “Cyberpunk 7022” чи “Cybertruck 2019”.
А от id Software та/або їх юристи, схоже, живуть у трошки іншому світі і “про всяк випадок” будуть звертатися до суду з приводу всього що має те ж слово в назві. Ну, окей, не зовсім всього. Мені було б цікаво подивитись, що б вийшло, якщо б вони так сунулися, скажімо, у випадку Disney які володіють правами на персонажа коміксів Marvel Доктора Дума (англ. Doctor Doom), фільм “Індіана Джонс і Храм Долі” (Indiana Jones and the Temple of Doom) та суддю Дума (Judge Doom) з фільму “Хто підставив кролика Роджера” (Who Framed Roger Rabbit).
Навряд це станеться, звісно, а якщо так, то в зворотньому порядку. Бо, як відомо, юристи та керівництво Disney теж частенько промишляють чимсь подібним. У 1989 році Disney погрожували подати судовий позов на три дитячі лікарні у місті Галландйл, що в штаті Флорида, які зробили розпис стін лікарні з зображеннями Мікі Маса, Мінні Маус та Гуфі. Втім, до суду діло не дішло, бо дізнавшись про це Universal Studios та Hanna-Barbera Productions запропонували безкоштовно і якісно зобразити на стінах лікарні Скубі-Ду, Флінстоунів, Джетсонів та ведмедя Йогі.
Я б додав тут ще щось про те що Take-Two Interactive знову загрожує судовими позовами творцям модів та фан-ігор, але це буде забагато думскролінґа журби як на одну новину.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)